Kustlaan 271, 8300 Knokke-Zoute
Sparrendreef 80, 8300 Knokke-Zoute
+32 (0)50 620 820
info@immobrownknokke.be
Gerenoveerde historische hoeve met adembenemend polderzicht, gelegen op een royaal perceel in Knokke
Troeven
- Royaal perceel van ±2.913 m²
- Volledig gerenoveerde historische hoeve met moderne uitbreiding
- Architectuur naar ontwerp van architect Dries Bonamie
- Adembenemend zicht over de uitgestrekte polders
- Langwerpig zwembad in de tuin van ±2.700 m²
- Zuidwestelijk georiënteerd terras
- Ruime polyvalente ruimte op de eerste verdieping
- Wellnessruimte met massage- en ontspanningsruimte en sauna
- Grote garage voor 4 wagens en uitzonderlijk ruime parking
- 5 slaapkamers, 3 badkamers
Deze historische hoeve ligt op een royaal perceel van ±2.913 m² in Knokke, in een omgeving waar het zicht ongehinderd over de uitgestrekte polders reikt en inkijk nauwelijks een rol speelt. De rust en ruimte die deze ligging biedt, zijn in deze mate eerder zeldzaam, zeker zo dicht bij Knokke. In de tuin van ±2.700 m² ligt een langwerpig zwembad, dat de eigendom aanvult met een plek om baantjes te zwemmen en te ontspannen in het groen.
De architectuur combineert het historische karakter van de hoeve met een strakke, hedendaagse uitbreiding naar ontwerp van architect Dries Bonamie. Grote raampartijen brengen het polderlandschap tot in de leefruimtes, en de verbinding tussen binnen en buiten verloopt via het grote, zuidwestelijk georiënteerde terras en de tuin met zwembad, die zich als een verlengstuk van de leefruimte gedragen.
De woning werd volledig gerenoveerd, waarbij de oorspronkelijke hoeve als basis diende voor een hedendaagse invulling. Het historische volume en de inplanting bleven behouden, terwijl de nieuwe architectuur zorgt voor lichtrijke, eigentijdse leefruimtes die zich naar de polders toe openen. Het resultaat is een woning waarin oud en nieuw zonder breuk op elkaar aansluiten.
Het gelijkvloers biedt een zeer ruime en lichtrijke leefruimte, met een eetplaats en gezellige zitruimte die rechtstreeks uitgeven op het terras. Aansluitend op de eetruimte bevindt zich de volledig uitgeruste keuken met kookeiland, ideaal voor wie houdt van koken en gasten ontvangen. Ook op het gelijkvloers bevinden zich twee slaapkamers, elk met een eigen badkamer, wat zorgt voor extra comfort en privacy.
Een trap leidt naar de tussenverdieping, het voormalige opkamertje, dat vandaag is omgevormd tot een sfeervolle tv- en leeshoek met open haard. Op de benedenverdieping bevindt zich een wellnessruimte met een massage- en ontspanningsruimte en een ruime sauna, een flexibele toevoeging die het huis geschikt maakt voor dagelijks gebruik en ontvangst van gasten.
Op de eerste verdieping ligt een royale slaapkamer met eigen badkamer, naast een ruime polyvalente ruimte die zich leent tot hobbykamer, bureau of speelruimte. Twee bijkomende slaapkamers op deze verdieping zijn ideaal voor kinderen, gasten of logies, en vervolledigen de indeling van vijf slaapkamers en drie badkamers.
De woning beschikt over een uitzonderlijk ruime parking voor meerdere wagens, aangevuld met een oprit waar eveneens verschillende voertuigen comfortabel geparkeerd kunnen worden, en een grote garage voor 4 wagens. De combinatie van historische architectuur, hedendaags comfort en het uitzicht over de polders maakt deze hoeve tot een woning met een uitzonderlijke levenskwaliteit, op een locatie in Knokke waar rust, ruimte en privacy primeren boven alles.
Immo Brown
Kustlaan 271
8300 Knokke-Zoute
T +32 (0)50 620 820
info@immobrownknokke.be
www.immobrownknokke.be
Hoofdkenmerken
| Subcategorie | Landhuis |
|---|---|
| Staat van het pand | Uitstekend |
| Aantal gevels | 4 |
| Kamers | 5 |
| Badkamers | 3 |
| Gemeubeld | Nee |
| Grond oppervlakte | 2.913 m² |
| Bewoonbare oppervlakte | 460 m² |
| Tuin | Ja |
| Terras | Ja |
| Parking | Ja |
| Garage | Ja |
| Parking (buiten) | Ja |
| Parking (binnen) | Ja |
Financieel
| Transactie | Te koop |
|---|---|
| Prijs | — |
| Beschikbaarheid | Vanaf akte |
Details
| Toiletten | 4 |
|---|---|
| Douchekamers | 3 |
Voorzieningen
| Type keuken | VS volledig geïnstalleerd |
|---|---|
| Dubbele beglazing | Ja |
| Badkamer | Douche en ligbad |
Constructie
| Aantal garages | 4 |
|---|---|
| Aantal parkings binnen | 4 |
| Aantal parkings buiten | 15 |
| Aantal parkings | 15 |
Diverse
| Wasplaats | Ja |
|---|---|
| Bureau | Ja |
| Zolder | Ja |
| Kelder | Ja |
| Open haard | Ja |
Afmetingen
| Terras aantal | 2 |
|---|---|
| Oriëntatie terras 1 | Zuid |
Aansluitingen
| Elektriciteit | Ja |
|---|---|
| Gas | Ja |
| Water | Ja |
Buiten voorzieningen
| Zwembad | Ja |
|---|
Ligging
| Omgeving - strand | Ja |
|---|
Bewoonbare opp.
| Oriëntatie | Zuid |
|---|---|
| Type buurt | Landelijk |
| Type buurt 2 | Vrij zicht |
| Oriëntatie voorgevel | Noord |
| G-score | D |
| P-score | D |
Financiële details
| Onder BTW stelsel | Nee |
|---|
Stedenbouw
| Servitude | Nee |
|---|---|
| Bouwovertredingen | Nee |
| Bouwvergunning | Nee |
| Verkavelingsvergunning | Nee |
| Bestemming gebouw | Privé - woning |
| Stedenbouw | Ja |
| Voorkooprecht | Nee |
| Dagvaarding | Nee |
Energie
| EPC-klasse | C |
|---|---|
|
|
|
| EPC unieke code | 20191213-0002228176-RES-1 |
Veelgestelde vragen over villa's in Knokke
Hieronder kan je enkele veelgestelde vragen vinden voor villa's in Knokke.
Begeleidt Immo Brown zowel kopers als verkopers?
Ja. Immo Brown begeleidt zowel eigenaars die hun woning willen verkopen als kandidaat-kopers die op zoek zijn naar een appartement, villa, penthouse of nieuwbouw in Knokke – Het Zoute. Dankzij onze diepgaande marktkennis en persoonlijke begeleiding staan wij beide partijen bij tijdens elke stap van het traject.
In welke regio’s is Immo Brown actief?
Immo Brown is actief in Knokke – Het Zoute, Duinbergen en de polders rond Knokke.
Vanuit een sterke lokale verankering begeleiden wij eigenaars en kandidaat-kopers in het hogere segment, zowel voor zichtbare dossiers als voor discrete off-market opportuniteiten.